Tekutá guma nebo bitumenové pásy?

Asfaltové pásy se ve stavebnictví používají již velmi dlouho. První zmínky o materiálech s podobnými parametry a aplikacemi se objevily už před 200 lety.

Výroba lepenky o níž víme, že se v Německu vyvinula v poválečných letech. Od té doby se samozřejmě zavedeno mnoho modifikací a na jeho výrobu se používají pokročilejší materiály. Asfaltová krytina je velmi populárním materiálem používaným ve stavebnictví na zastřešení nebo izolaci základů.

Je to však bezchybný materiál a nelze jej nahradit něčím lepším?

V současnosti jsou tekuté hydroizolační gumy (membrány) velmi velkou a rychle rostoucí konkurencí pro bitumenový průmysl. Tyto výrobky se používají na stejných místech jako střešní asfaltové pásy a snadno vytlačí bitumenové pásy z mnoha projektů.

Jaký je k tomu důvod?

Výhody hydroizolačných tekutých membrán

Homogenní povlak bez spojů

Toto je pravděpodobně nejdůležitější a nejčastěji uváděný problém při porovnávání bitumenové krytiny s hydroizolačními membránami v tekutém stavu. Opláštění vyrobené z bitumenové střešní krytiny má vždy mnoho spojů a vyžaduje velmi přesné zpracování kolem komínů nebo světlíků na střeše. Tato místa jsou obvykle první, které začnou zatékat.

Tyto netěsnosti je velmi těžké lokalizovat, protože voda si může najít jinou cestu od viditelného poškození. Hydroizolační tekuté membrány, jako například  Neoproof PU W-40  nebo Neoroof, tvoří na střeše homogenní souvislý povlak bez jakýchkoliv spojů. Vytvoří se "utěsněná vana" a riziko úniku v kritických bodech je téměř nulové.

Toto již bylo popsáno v předchozím bodě, ale stojí za to ho zdůraznit - povlak je zcela vodotěsný. Hydroizolační membrány, které navrhujeme, například  Neoroof  nebo  Neoproof PU W-40  , jsou zcela odolné proti stagnaci vody, což může být velmi důležité v případě, že sklony na střeše byly provedeny nesprávně a tvořily se kaluže. Tyto membrány mají také nulovou absorpci vody. Ve skutečnosti tento záhadný parametr znamená, že neexistují žádné mikropóry, ve kterých by se v zimě mohla akumulovat voda, která zamrzne a materiál roztrhne.

snadná aplikace

Hydroizolační tekuté membrány se snadno nanášejí a nevyžadují speciální vybavení. Tekutou gumu nanesete válečkem nebo štětcem.

obraz_1.png    obraz_2.png

bezpečnost

Pokládání střešní bitumenové membrány vyžaduje použití otevřeného ohně, který může způsobit požár na staveništi. Tento problém se nevyskytuje při aplikaci hydroizolačních membrán v tekutém stavu.

Čas

V relativně krátkém čase pokryjeme i velké plochy střechy.

Šetření nákladů (chladná střecha)

Hydroizolační tekuté membrány jsou obvykle ve světlých barvách (bílá, šedá) a výrazně snižují teplotu na střeše av místnostech pod ní. To vám umožní ušetřit náklady na klimatizační zařízení. Ovlivňuje také trvanlivost celé střešní konstrukce, která není vystavena nadměrnému přehřátí a souvisejícímu namáhání.

Flexibilita

Hydroizolační tekuté membrány jsou vysoce flexibilní - až 410%! To je prodloužení při přetržení, tažnou silou 9,8 N / mm ², pro Neoproof.

Možnost aplikace na různé povrchy.

Neoproof PU W-40 je možné použít na různé podklady - beton, asfaltové pásy, kov, dlaždice, PVC membrány, PUR pěna. Některé z nich vyžadují použití vhodného základního nátěru, ale jsme schopni vytvořit hydroizolační systém pro každý problém. V případě renovace střechy není třeba odtrhávat starou střešní krytinu (pokud jsou stále v poměrně dobrém stavu), což šetří čas a peníze.

jednoduchost opravy

Je nepravděpodobné, že by nás měla potřebná renovace zasáhnout příliš rychle, ale pokud k tomu dojde, pak je renovace založena na malování přímo na místě. Nepotřebujeme žádné další speciální vybavení. Jen malířský váleček. Jak vidíte, voděodolné tekuté membrány mají mnoho výhod, které převálcují bitumenovou krytinu, kterou známe roky. Při plánování obnovy střechy nebo hydroizolace terasy určitě stojí za zvážení.

Střešní tekuté gumy v nabídce:

Neoproof PU W-40

Jednosložková, vodou ředitelná tekutá guma. Snadněji se nanáší a je uživatelsky přívětivý, protože neobsahuje rozpouštědla.

Neoroof

Membrána je certifikována v oblasti odrazu slunečního světla (bílá). Odráží až 88% slunečního záření! Je však třeba si uvědomit, že změna barvy střechy z černého (dehtu) na šedou bude mít výrazný vliv na teplotu na střeše a pod ní.